> GÜVENLİ DENİZLER: TÜRK SAHİL RADYO’NUN MODERNİZASYONU resmi

> GÜVENLİ DENİZLER: TÜRK SAHİL RADYO’NUN MODERNİZASYONU

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü

Pzt 31 Eki 2011 19:53:39 EET


Resmi büyütmek için Tarih : 10.06.2011 18:10:05 Başlık : GÜVENLİ DENİZLER: TÜRK SAHİL RADYO'NUN MODERNİZASYONU Haber : Avrupa Birliği'nin TR0702.26 proje no'lu Safer seas: Upgrading of Turkish Coastal Radio Twinning Light projesi kapanış toplantısı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Anadolu Hisarı Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Törene, Kuruluşumuzu temsilen Genel Müdür Yardımcımız Sn. H. Gani AYGÜN, Genel Müdür Yardımcımız Sn. Mehmet Acar DOĞAN, Genel Müdür Yardımcımız Sn. Vedat ÇAKIROĞLU, Alman Federal Ulaştırma Bakanlığı adına bu projede yer alan Proje Lideri Sn. Dirk SCHWARDMANN ve Proje Koordinatörü Sn. Gerd KARCHELL, Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Sn. Cemalettin ŞEVLİ ve projede yer alan kuruluşumuz çalışanları ile AB Delegasyonu'ndan çok sayıda davetli katıldı.
Törende bir konuşma yapan Genel Müdür Yardımcımız Sn. H. Gani AYGÜN: "Söz konusu proje ile Kuruluşumuzun ana hizmetlerinde yer alan arama kurtarma ve acil müdahale, telsiz haberleşmesi, AIS-otomatik tanımlama sistemi, seyir yardımcıları, VTS ve pilotaj hizmetleri ile bunun yanında denizcilik İngilizcesi, deniz kirliliği ve önlenmesi üzerine hukuki düzenlemelere ilişkin konularda uzman kişilerden eğitimler alınmış olup, karşılıklı bilgi ve deneyimlerin paylaşımı sağlanmıştır." dedi. Kuruluşumuzdan yaklaşık 260 personelin söz konusu eğitimlerden faydalandığını belirten Sn. AYGÜN; "6 aylık bir sürede gerçekleştirilen eğitimler dünya ticaretinde büyük öneme sahip denizcilik alanında kaliteyi yükseltme, bilgileri güncelleme ve gelişim açısından her iki tarafa da katkı sağladığını vurgulayan Sn. Gani AYGÜN, Almanya'da Kuruluşumuzla benzer hizmetleri veren Kamu Kurumları yerinde ziyaret edilerek çalışma şekilleri, verilen hizmetlerin içeriği, organizasyon ve bütçe yapıları konularında karşılıklı bilgi alışverişi sağlanmıştır." dedi. Genel Müdür Yardımcımız Sn. Gani AYGÜN, Twinning Light projesi ile Kuruluşumuzun verdiği hizmetlere büyük katkı sağlayan, eğitimlerin ve ziyaretlerin gerçekleşmesine yardımcı olan AB Delegasyonu, AB Genel Sekreterliğine ve CFCU-Merkezi Finans İhale Birimi yetkililerine teşekkür etti.
Alman proje lideri Sn. Dirk SCHWARDMANN ve Proje Koordinatörü Sn. Gerd KARCHELL'ın genel değerlendirme konuşmalarının ardından karışıklı olarak plaketler takdim edildi.
Print

Ek bilgi : > GÜVENLİ DENİZLER: TÜRK SAHİL RADYO’NUN MODERNİZASYONU
Son güncelleme
Kaynak http://www.kiyiemniyeti.gov.tr/default.asp?id=7&sid=37&srt=&recNo=653&lng=
Kategori Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü
Rating

Rated 4 out of 5 stars 1,216 yorum

Okunma toplam 368, bugun