Eskişehir Orman Fidanlığı Okul Gibi resmi

Eskişehir Orman Fidanlığı Okul Gibi

Orman Genel Müdürlüğü

Pzt 09 Tem 2012 12:20:14 EEST


recycleBinEnabled = 1;

Eskişehir Orman Fidanlığı Okul Gibi 09.07.2012 00:00

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesinden gelen öğrenciler Eskişehir Orman Fidanlığında incelemeler yaptılar ve şehri gezdiler.

Orman Fakültesinin 2. ve 3. sınıflarında okuyan 40 öğrenci ve 3 öğretim üyesinden oluşan kafile önce orman fidanlığındaki çalışmaları yerinde gördüler. Öğrencilere Fidan üretimini Müdür Yardımcısı Ender Tuncer anlattı.

Daha sonra Orman Toprakları ve Ekolojileri araştırma Enstitüsüne geçildi. Burada da Enstitü Müdürü Dr.Teoman Güner toprak, bitki ve su analizlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler aktardı.

Gezinin bir bölümüne katılan Orman Bölge Müdürü Nadir Sarıkaya'da ilimizde bulunan fidanlığın bu işle uğraşanlar ve öğrenciler için adeta bir okul olduğunu ifade ederek "200 türde milyonlarca fidan üretiyoruz. Bilimsel araştırmalarımızın sonuçlarını ve tecrübe birikimimizi herkesle paylaşmaya hazırız" dedi.

Doç.Dr. Oktay Yıldız başkanlığındaki kafile daha sonra parklardaki peyzaj çalışmalarını, Odunpazarı evlerini ve şehir merkezini gezerek ilimizden ayrıldı.

Zonguldak'tan da 3 Kişi

Ayrıca Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünden de Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören ve Gökçebey Fidanlık Müdürü Ayhan Arat ile Yardımcısı İlker Alptekin'de Orman Fidanlığın de teknik bir gezi yaptı. Özellikle yapraklı türlerin yetiştirildiği Zonguldak ta fidan üretim serası kurmak için Eskişehir Fidanlığını örnek alacaklarını söylediler. Heyet Bölge Müdür Nadir Sarıkaya'yı da makamında ziyaret ederek teşekkür etti.


Ek bilgi : Eskişehir Orman Fidanlığı Okul Gibi
Son güncelleme
Kaynak http://web.ogm.gov.tr/Haberler/DispForm.aspx?ID=14891
Kategori Orman Genel Müdürlüğü
Rating

Rated 4 out of 5 stars 1,216 yorum

Okunma toplam 731, bugun